TIP NA LÉTO AMINESS AVALONA CAMPING RESORT

Na ostrově Pag v Chorvatsku otevřeli nový kemp se 180 bazény

Mapa kempů v Chorvatsku má od letošní letní sezony další bod. Na ostrově Pag otevřela skupina Aminess nový pětihvězdičkový resort pro karavanisty.

180, přesně tolik vyhřívaných bazénu se sladkou vodou rozmístili v areálu tvůrci nejnovějšího kempu v Chorvatsku.
Aminess Avalona Camping Resort otevřel své brány v jižní části ostrova Pag. Na začátku prázdnin pak do provozu vstoupil i velký aquapark v areálu, který s hloubkami bazénů myslí od nejmenší dětí až po zkušené plavce.
"Je to jediný kemp v Chorvatsku, který u nejluxusnějších karavanistických parcel nabízí soukromé bazény," popisuje marketingový manažer skupiny Aminess Matko Branković.

Ve zbrusu novém areálu Chorvati dbají na ekologii. Veškerá odpadní voda míří do vlastní čističky, ze které pak pomocí 22 kilometrů potrubí a hadiček dokáže zavlažit okrasnou zeleň v celém areálu. Dopravní obsluhu obstarávají elektrické golfové vozíky. Hosté, kteří zvolí ubytování v klimatizovaných bungalovech, nechají své auto na krytém parkovišti a na místo ubytování je dopravují právě elektromobily. Ostatně zastínění nad velkým parkovištěm bude osazeno solárními panely pro výrobu elektrické energie.

Na rodiče s dětmi čeká kromě aquaparku také dětské centrum, strategicky situované naproti kavárně a restauraci, na dohled od kempového obchodu. Samozřejmostí jsou animátoři a program právě pro dětské návštěvníky. Venkovní dětské hřiště je oplocené. Pro návštěvníky se psy je připravená část pláže, na které vedení kempu nechalo rozmístit speciální lehátka se stíněním. Nechybí ani psí koupelna vybavená mycím stolem, takže majitel se ke čtyřnohému mazlíčkovi nemusí během očisty ohýbat.

Pro karavanisty je důležité technické zázemí. U nejlepších parcel najdou "totemy" s čistou vodou, elektřinou a odvodem připraveným na šedou vodu. Velký servis je možné udělat na hlavním parkovišti, kde po najetí nad vypouštěcí místo pro šedou vodu trysky osprchují spodek obytného vozu. Výlevku na chemické WC zakomponovali tvůrci areálu i do sanitární budovy. Ostatně sanitární budovy, kterými potichu zní lehká ambientní hudba, jsou tak vymazlené, že si je návštěvníci často fotí či natáčejí na mobilní telefony.

Podle místních za socialistické Jugoslávie byl poloostrov osázen borovicemi v rámci zalesňovacího experimentu. Po rozpadu Titova státu se o lesík nikdo nestaral. Jediným důsledkem experimentu je, že velká část kempu Avalona je dnes rozprostřená pod korunami vzrostlých stromů.

PRAKTICKÉ INFORMACE:

Aminess Avalona Camping Resort se nachází nedaleko obce Povljana, jeho souřadnice jsou 44.3368989N, 15.0970689E. Na ostrov Pag je možné se dostat po mostě na jižní straně po silnici D106, která se napojuje na dálnici A1, případně pokud pojedete podél pobřeží od severu po silnici D8, tak je možné využít trajekt vyplouvající z obce Prizna.

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu