FIAT PROFESSIONAL PŘEDSTAVIL

Nová generacI modelu DUCATO 2024

Fiat Professional představil novou generaci modelu
Ducato 2024

Fiat Professional pokračuje ve své úspěšné cestě uvedením nové generace modelu Ducato, nejlépe hodnoceného základního vozu pro obytné automobily a dodávky. Vozidla debutují s novými pohonnými jednotkami, designem, systémy konektivity a novou generací pokročilých asistenčních systémů řidiče. Cílem nového Ducata je nejen potvrdit svou vedoucí pozici, ale také zlepšení díky nové elektrické verzi, která se může pochlubit nejlepším dojezdem ve své třídě.


Představení nové generace

Nová modelová řada Fiat Ducato byla představena v italském Balocco – Stellantis Proving Ground, v rámci akce "Stellantis Commercial Vehicle Ambition Day". Olivier Francois, generální ředitel Fiat & Fiat Professional a globální CMO Stellantis při této příležitosti řekl: "Posláním společnosti Fiat Professional je již 120 let zůstat v blízkosti našich zákazníků.

Jako součást skupiny Stellantis se snažíme posílit partnerství využitím větší sítě a rozšířit se kromě našeho vedoucího postavení v Evropě a Jižní Americe i do nových regionů. V roce 2024 představíme obnovenou modelovou řadu včetně modelů Fiat Professional Ducato, Doblò a Scudo. Tato vozidla představují novou generaci, která nabízí inovativní, udržitelná a elektrická řešení na podporu budoucího podnikání.

Fiat Professional je průkopníkem v oblasti ekologičtějších a efektivnějších technologií, zejména s naší vlajkovou lodí Ducato, která je od roku 2014 do roku 2021 skutečným lídrem na trhu již 8 let po sobě. Dnes s radostí oznamujeme první vlastní model Ducato BEV jako součást našeho trvalého závazku k lepší budoucnosti."

Úspěšné základní vozidlo pro obytné automobily

S více než stoletou historií je Fiat Professional díky vysoké účinnosti a spolehlivosti svých vozů a specializované servisní a prodejní síti etalonem v odvětví užitkových vozů. Se speciální platformou vyvinutou pro přestavby a specifickými službami pro majitele obytných vozů je zároveň lídrem v oblasti rekreačních vozů, který získal řadu ocenění. Fiat Ducato jako základní vůz pro obytná vozidla představuje technický vývoj, který zachovává tradici úspěchu modelu nepřetržitě vyráběného od roku 1981. Vlajková loď modelové řady Fiatu Professional s více než 40letou historií, posunul v roce 2023 pomyslnou laťku ještě výše a získal již 15- tý titul v řadě "Nejlepší základní vůz pro obytné automobily 2023" od prestižního časopisu Promobil a "Nejlepší základní obytný automobil" od čtenářů časopisu Auto Zeitung.

Vznětové hnací ústrojí

Nejnovější generace motorů MultiJet, které splňují předpisy Euro 6E, představuje špičku z hlediska výkonu a životnosti. Motory se třemi výkonovými úrovněmi 120, 140 a 180 k lze kombinovat se šestistupňovou manuální převodovkou. Nová 8-stupňová automatická převodovka je určena pro kombinaci s motory o výkonu 140 a 180 k. Modelová řada Heavy-Duty s homologací Euro 6 Step E je členěna na dvě výkonové úrovně 140 a 180 k, obě v kombinaci se 6-stupňovou manuální převodovkou a 8-stupňovou automatickou převodovkou.

Kromě toho, i díky zavedení několika aerodynamických vylepšení, nové Ducato má ve srovnání s předchozí generací sníženou spotřebu paliva a emisí CO2 až o 9 %. A to i bez snížení výkonu pohonné jednotky, která je schopna dosahovat točivého momentu až 450 Nm, což je další nejlepší hodnota ve své třídě. Bez ohledu na výkon motoru si nové Ducato zachovává užitný prostor 17 m3 a užitečné zatížení 1 500 kg.

Čistě elektrické E-Ducato

Fiat E-Ducato novou elektrickou verzí reaguje na tržní trendy a rostoucí průmysl. Jednou z hlavních inovací E-Ducata 2024 je nová 110-kWh baterie, která umožňuje dojezd až do 420 km* (v cyklu WLTP), což je o 30 % více ve srovnání s předchozím modelem. Nový pohonný agregát dokáže vyvinout výkon 200 kW (270 k) v kombinaci s točivým momentem 410 Nm, díky čemuž je E-Ducato nejvýkonnějším vozidlem v rámci své kategorie. Nový je také systém nabíjení, který představuje dvě standardní palubní nabíječky schopné přijmout 11 kW střídavého proudu nebo 150 kW stejnosměrného proudu pro rychlé nabití baterie se schopností nabití za 55 minut.

Nové E-Ducato s výkonnou pohonnou jednotkou je vybaveno třemi jízdními režimy Eco, Normal, Power, které zajišťují rovnováhu mezi výkonem a dojezdem prostřednictvím různých profilů zrychlení a maximální rychlosti. Úroveň E-coastingu lze zvolit prostřednictvím specifických pádel na volantu a vybrat si mezi maximálním využitím rekuperačního brzdění nebo režimem volnoběhu.

*Údaje se vztahují na verzi E-Ducato L3H2 Van N2

Technologie a ADAS

Díky nové elektrické architektuře přináší nové E-Ducato také celou řadu nových systémů ADAS. Standardem pro všechny verze se stávají systém plné kontroly brzdění, rozpoznávání dopravních značek, varování před vybočením z jízdního pruhu, asistent pozornosti a inteligentní asistent rychlosti, adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go, asistent pro udržení v jízdním pruhu a asistent pro jízdu v dopravní zácpě , který udržuje aktivní kontrolu nad trajektorií vozidla s ohledem na dopravní podmínky. Kombinované využití posledních tří systémů ADAS umožňuje novému modelu E-Ducato dosáhnout 2. úrovně autonomní jízdy, při které vozidlo samostatně pomáhá řidiči při zrychlování, brzdění a jízdě, čímž se E-Ducato, jakož i jeho dieselová verze, stává nejbezpečnějším užitkovým vozidlem ve svém segmentu.

Komfortní interiér

Mírně propracovaný interiér se zaměřuje na zlepšení kvality života ve vozidle a praktičnost používání. Standardní výbavu nového modelu E-Ducato doplňuje 10″ radionavigační systém, který je propojen se specifickými funkcemi elektrického vozidla a centrální 7″ plně digitální kokpit. Standardní pomůckou při parkování ve všech elektrických a dieselových verzích se stává také couvací kamera s dynamickými mřížkami.

Fiat Ducato 2024, Foto: Stellantis

Osvěžený design interiéru zdobí propracovaná přístrojová deska a volant, nové funkčnější a prostornější výplně dveří a nový jednozónový systém automatické klimatizace. Standardní sedadla v plně elektrické verzi jsou vybavena vysoce kvalitní látkou a novým designem, který zlepšuje pohodlí a ergonomii, zatímco nový elektrický posilovač řízení zvyšuje přesnost a ovladatelnost.

Kromě těchto standardních prvků bude mít nové Ducato v nabídce bezdrátovou nabíječku, duální USB A+C, 230-voltovou vysokonapěťovou zásuvku centrálně umístěnou na palubní desce a vyhřívané čelní sklo s vnitřním elektrickým topným prvkem. Digitální zpětné zrcátko a 360° parkovací senzory jsou dalším pomocníkem při jízdě a parkování.

Design

Největší změny se v designu exteriéru Ducata soustředily na přední část vozu s cílem neměnit celkový úspěšný vzhled. Hlavní facelift se týká celé přední části, která má nyní nový nárazník, nové protiskluzové lišty a inovativní přední mřížku s moderním designem v barvě karoserie, jejímž cílem je zlepšit aerodynamickou účinnost. E-Ducato dále nabízí Full LED světlomety, které zlepšují jeho viditelnost v noci a zároveň mu dodávají moderní vzhled. Osvěžení exteriéru doplňují aktualizované zadní světlomety s černými akcenty a nová loga.

Aplikace

Nové modely Ducata budou připojeny a vybaveny službami UconnectTM, které zefektivní provoz vozidla. Díky funkci Send&Go lze předem odeslat cíl jízdy do systému infotainmentu přímo ze smartphonu. Pomocí aplikace Fiat App lze na dálku spravovat několik funkcí, jako například lokalizovat polohu vozidla a zamykat a odemykat jeho dveře. Pro větší komfort lze kabinu elektromobilů v chladném počasí předehřívat nebo chladit během horkých dnů. Připojené služby také umožňují spojit se s operátorem a oznámit GPS polohu vozidla v případě potřeby pomoci nebo odeslání oznámení v reálném čase v případě pokusu o krádež vozidla.

Kromě služby E-Call jsou všechna vozidla vybavena exkluzivním standardním balíkem preventivní údržby. Po připojení k aplikaci Fiat App nebo webovému portálu Fiat Professional lze získat informace o vozidle. terminy údržby. Nabídku doplňují balíčky konektivity, které mohou uspokojit širokou škálu potřeb firemních zákazníků, od živnostníků až po velké vozové parky. Pro optimalizaci pracovního a cestovního času jsou pro správce vozových parků k dispozici 3 úrovně Connected Services. Kompletní nabíjecí ekosystém společnosti Free2move Charge poskytuje všem zákazníkům Fiat Professional nabíjení na míru a bezproblémový management energie.

Fiat Proffesional slibuje pro nové Ducato sníženou cenovku o čtvrtinu, aby bylo dostupné pro každého v souladu s posláním značky být poblíž zákazníkem. První vozidla by měla být k dispozici závěrem roku.

Koncern Stellantis představil v rámci společného postupu kompletní řadu modernizovaných a elektrifikovaných kompaktních, středně velkých a velkých dodávek značek Citroën, Fiat Professional, Opel/Vauxhall a Peugeot. Celkově se jedná o 12 vozů, jejichž nová generace se stává součástí strategické ofenzívy Pro One divize užitkových vozů Stellantis.

Autor: Domovská stránka výrobce: https://akromobil.cz/
https://akromobil.cz/fiat-professional-predstavil-novou-generaci-modelu-ducato-2024/

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu