BLOG "TRAVEL TIME CCM"

Blog o cestování, trendu a dobrodružství

KARAVANY S VŮNÍ KÁVY A ČAJE

05.2024

Karavan Centrum Morava zve příznivce karavaningu na svou prodejní výstavu, jako součást cestovatelského festivalu "Kávy a čaje" v Kroměříži, která by rozhodně neměla uniknout vaší pozornosti.

Karavany jsou spojovány s pohodou, radostí a odpočinkem, proto si myslíme, že káva nebo čaj k tomuto koníčku určitě patří.
čtěte více ...

RIZIKO NÁKUPŮ KARAVANŮ Z ULICE

05.2024

Hlavním lákadlem, které neautorizovaní prodejci využívají, bývá cena. Jenže to, co na první pohled vypadá jako výhodná koupě, v sobě skrývá pro zákazníka nejedno riziko. První problém se může objevit hned při pokusu obytný automobil dostat v tuzemsku "na značky" a přepsat na nového majitele ...

SPOLUPRÁCE AL-KO S KARAVANY FENDT

04.2024

ZNAMENÁ KVALITU A DLOUHOU ŽIVOTNOST

Fendt Caravan je stálicí ve světě kempování a – stejně jako technologie vozidel AL-KO – znamená kvalitu a dlouhou životnost. Je to právě tato prémiová pohledávka, která naše dvě společnosti spojuje. Proto je spolupráce mezi Fendt a AL-KO cenná a obohacující – a trvá již od začátku 90. let.

čtěte více ...

NEBOJTE SE ZBYTEČNĚ OBYTNÝCH VOZŮ NAD 3.5T

03.2024

Vozidlo nad 3.5t může být zajímavou alternativou k běžnému obytnému autu do 3.5t.
Je nutné si obstarat řidičský průkaz minimálně skupiny C1 a i provozní náklady jako mýto i pojistky budou vyšší, i když ne podstatně. Ale všechny tyto nepříjemnosti za větší doložnost opravdu stojí ...

čtěte více ...

OBYTNÉ AUTO NAD 3,5T - MÝTNÁ JEDNOTKA I PRO SOUKROMÉ OSOBY

02.2024

Majitelé obytných aut s hmotností nad 3,5 t musí v mnoha zemích řešit placení mýtného. Pro jízdu v mnoha zemích Evropy je pak nutná mýtná jednotka, často unikátní pro každou zemi. Některé firmy nabízí univerzální mýtnou jednotku, kterou lze použít ve většině evropských zemích. Pro soukromé majitele obytných aut je ale často nemožné a nebo komplikované takovou jednotku získat. Nové řešení pro soukromé účely ...

NAPÁJENÍ KARAVANU - NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VYBAVENÍ

01.2024

Většina z nás má na palubě řadu elektrických a elektronických zařízení, která je třeba na cestách zásobovat energií: vodní pumpa, lednička, manévrovací pohon , televizi, notebook, smartphone a někdy mnohem více. To vyžaduje překvapivé množství elektřiny – máme tyto možnosti ...

ITAL JMÉNEM MCLOUIS JE DĚTEMODOLNÝ OBYTŇÁK

01.2024

Ani přehnaný luxus, ani úplné holátko. Jak vypadá střední třída v obytných autech podle představ značky McLouis, ukazuje čerstvá novinka, která doslova před pár dny dorazila do Česka: model MC4 373.

CTM 2024: NOVINKY Z LAIKY

12.2023

Laika představuje na CMT 2024 ukázku dalšího modelu z obnovené řady Kosmo: obytného vozu H 1409.

Velkoryse velké vozidlo se dvěma lůžky vzadu, které se zvenku i zevnitř vyznačuje novým a nezaměnitelným designem Made in Italy.

JAK SI SPRÁVĚN VYBRAT AUTO PRO ZIMNÍ KEMPOVÁNÍ

12.2023

Před dávnými časy se obytná auta a přívěsy ukládaly k zimnímu spánku. Jenže tahle pohádka už nějaký ten pátek neplatí.

Co si pohlídat při výběru obytného vozu, se kterým plánujeme kempovat v teplotách pod bodem mrazu? Tohle je stručný manuál pro začátečníky.

PAŘÍŽ KARAVANEM FENDT

12.2023

Paříž jsme naposledy navštívili asi před třiceti lety, také s karavanem, ve stejném kempu a vracíme se s velkou dávkou zvědavosti, jak se město a jeho lidé změnili.

CARAVANING BRNO 2023 JE ZA NÁMI!!!

11.2023

Rozhovor s Vladimírem Záhorcem

Co Karavan Centrum Morava nabídl na CARAVANING BRNO 2023 a jaké nás čekají novinky pro rok 2024?

DAŇOVĚ UZNATELNÉ NÁKLADY A DPH PŘI NÁKUPU OBYTNÝCH AUTOMOBILŮ VE SVĚTLE KONSOLIDAČNÍHO BALÍČKU

Aktuální návrh novely zákona o daních z příjmů, který by měl být účinný od 1. ledna 2024, limituje výši vstupní ceny u vozidel kategorie M1 (vozidla k přepravě osob s maximálně osmi místy pro pasažéry nebo víceúčelová vozidla). Limitace je nastavena na částku ...

FIAT PROFESSIONAL PŘEDSTAVIL NOVOU GENERACI MODELU DUCATO 2024

Fiat Professional pokračuje ve své úspěšné cestě uvedením nové generace modelu Ducato, nejlépe hodnoceného základního vozu pro obytné automobily a dodávky. Vozidla debutují s novými pohonnými jednotkami, designem, systémy konektivity a novou generací pokročilých asistenčních systémů řidiče. Cílem nového Ducata je ...

NOVÝ INTEGROVANÝ OBYTNÝ VŮZ LAIKA KREOS: ikona stylu, designu a pohodlí.

Italská značka Laika se v modelovém roce 2024 vrací s konceptem integrovaného vozidla. V prémiové řadě prezentuje po redesignu nový Kreos H 5109, který bude zároveň novým top modelem výrobce. Návratu předcházely dva roky výzkumu a stanovení nové definice konceptu luxusního obytného auta, který kombinuje italský styl se špičkovou technologií.

#vanlife TOMÁŠE MÁLKA: BEZ ROZMAZLOVÁTEK PRO ŘIDIČE TO UŽ NEJDE

Staré dodávky řidiče rozhodně nerozmazlovaly. Ostatně byla to především pracovní auta. Jenže tyhle časy jsou pryč. Šoféři sedající za volant obytných aut, chtějí být hýčkáni. Vyžadují pomocníky, které poznali u osobních vozů ...

ŠAMPIONI PRODEJŮ - POLOINTEGRACE

Jaké jsou nejprodávanější nové obytné vozy? Odborně se jim říká polointegrované a představují zhruba 1/3 prodejů. I laik je pozná snadno. Mají "čumák" z běžné dodávky a za ním se nachází "krabice" obytné nástavby. Pojďme se podívat, proč jsou tak populární. 

PROČ JSME SI VYZKOUŠELI POLINTEGRÁL, I KDYŽ MÁME VESTAVBU? 

Čtěte více ...

PROČ SI POŘÍDIT INTEGROVANÝ VŮZ?

Na výstavách na sebe strhávají pozornost. Ať už kvůli velikosti, luxusu na palubě či cenovkám. Integrované obytné vozy jsou špičkové modely v tomto segmentu. Jaké mají výhody a jaké naopak nevýhody? 

JAKÝ JE PRVNÍ DOJEM V INTEGRÁLU KDYŽ VLASTNÍTE VESTAVBU?

Čtěte více ...

LÉKÁRNIČKA NA CESTY

Víte, co si do ní zabalit? A co nezapomenout vzít dětem?Přijměte rady lékařky, mámy a cestovatelky v jednom Ať už jedete na pár dní či na měsíc, ať už máte děti či ne, doporučuji se (kromě případné chronické medikace) vybavit základním spektrem léků a pomůcek. 

Co tedy v naší "mobilní ordinaci" vozím?

Čtěte více... 

JAK SI PŘIPRAVIT OBYTNÝ PŘÍVĚS /AUTO NA NOVOU SEZÓNU

Jakmile vykoukne první hřejivé sluníčko, začne každý  karavanista pociťovat nutkání vydat se na cesty.

Před první cestou je však důležité vše správně překontrolovat ať Vás pak na cestách nečekají nemilé trable.

Mnozí jsou již zkušení karavanisti a vědí co a jak, avšak každého potěší souhrn těchto doporučení.

Čtěte více ...

NA FOR CARAVAN PŘIVEZEME NOVINKY.
CHYSTÁME I VÝSTAVNÍ SLEV
Y

Jarní karavanistická sezona startuje v Praze na letňanském výstavišti. A společnost Karavan Centrum Morava u toho nemůže chybět. Do své expozice v hale 2 přiveze řadu novinek od osmi značek a chystá pro zákazníky speciální nabídku.  

Čtěte více ...

PRVNÍ CESTA S MALÝM DÍTĚTEM

S batoletem (14 měsíců) přes Švýcarsko a francouzské Alpy, po Route de Napoléon na pobřeží jižní Francie.

Je to naše třetí cesta obytným autem, ale tentokrát to bylo velmi výjimečné, protože to byla naše první cesta s dítětem. Tři týdny charakterizované dobrodružstvím, láskou k objevování a spoustou zábavy v přírodě.

Čtěte více ...

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu