SYSTÉMY

Pro funkčnost a pohodlí v interiéru

Voda, plyn, topení, případné chlazení v obytném voze je zásadním prvkem pro pohodlný kemping. Dopřejte si možnost umýt si ruce nebo nádobí a osprchovat se z vlastních zdrojů kdekoli a kdykoli. Pro to, aby byl komfort při cestování i uvnitř vozidla, slouží tyto kategorie z oblasti topení, chlazení, vody, plynu, okna a střechy.

SYSTÉMY 


TOPENÍ

 • Topení TRUMA
 • Topení ALDE
 • Ohřev vody

PLYN

 • Instalace plynu
 • DUO-Control s Crash senzorem
 • Eis-Ex
 • Venkovní přípojka
 • LPG plnění

VODA

 • Vodní instalace
 • Nádrže
 • Venkovní sprcha
 • Venkovní přípojka
 • Hladinoměry

CHLAZENÍ

 • Klimatizace střešní
 • Klimatizace vestavná
 • Ventilace

PLYN

Plynové instalace musí být pravidelně kontrolovány, aby se minimalizovalo riziko úniku plynu a spalin. S revizí Vám pomůže náš servis.
Regulátory jsou nezbytným prvkem plynových instalací, které regulují tlak plynu a zajišťují, aby byla spotřeba plynu konzistentní a bezpečná. Hnací hadice jsou také důležité, aby byla plynná instalace správně propojena a připojena k spotřebičům.
Měřiče hladiny plynu jsou užitečné zařízení, které Vám umožní sledovat úroveň plynu v lahvi a předejít tak situacím, kdy Vás plynu dojde uprostřed vaření nebo topení.
Hlásič úniku plynu a spalin je další bezpečnostní prvek, který by měl být instalován v karavanu nebo obytném voze.

Pro použití jakéhokoliv plynového spotřebiče je potřeba mít adekvátní zdroj plynu – v případě citlivých Truma spotřebičů, absorpčních lednic a obecně v případě karavanových rozvodů doporučujeme vždy používat pouze čistý propan. Pokud nemáte možnost získávat tento plyn, postačí samozřejmě propan-butan, který má oproti čistému propanu horší vlastnosti například co se týče odolnosti mrazu (NESMÍ SE POUŽÍT V ZIMĚ!!!).

Při skladování ať už propanu či propan-butanu je na výběr z několika možností – v Čechách je nejběžnější použití ocelové bomby Kralupol, u kterých probíhá plnění formou výměny prázdné bomby za plnou. Kralupol nabízí tyto lahve ve 2 kg, 5 kg a 10 kg verzích a existují i kompozitové alternativy, které samozřejmě oproti oceli vynikají menší váhou.

Alternativou k českým láhvím jsou německé plnící lahve. Ty jsou plnitelné ve speciálních plnírnách, jichž ovšem v Čechách není dostatečné množství – plnitelné plynové bomby tedy doporučujeme spíše pro cesty do zahraničí, kde jsou plnírny rozšířenější.

Při plnění je potřeba mít na paměti, že plnírna neznamená čerpací stanice LPG. Plnění na těchto stanicích je nejen nelegální, ale zároveň nebezpečné, láhev má totiž být plná jen do určité úrovně. V opačném případě může láhvi hrozit i výbuch.

Německé plnící lahve jsou dostupné v ocelové a hliníkové verzi při obsazích 5 a 11 kg.

V drtivé většině případů je dnes plyn v karavanech regulován na tlak 30 mbar, nicméně starší karavany mívají ještě 50 mbar plynový rozvod. V takovém případě je tedy potřeba si dávat pozor při výběru grilu, vařiče či topení a zajistit, aby se hodnoty na spotřebičích a regulátoru shodovaly. 

DUOCONTROL
Truma DuoControl CS je regulátor tlaku plynu a spínací systém v jednom. Zásobuje všechna plynem poháněná zařízení v karavanu správným tlakem. K regulátoru tlaku plynu můžete připojit dvě plynové láhve. Jakmile je provozní láhev prázdná, systém se automaticky přepne na druhou láhev.
Součástí regulátoru je integrovaný snímač nárazu.
Při rychlosti nárazu nad 15 km/h se přeruší přívod plynu bezpečnostním ventilem, tedy crash-senzorem.
Tento regulátor je jedinou legální možností, jak za jízdy vytápět prostor karavanu či obytného auta s dvouláhvovým systémem. Lednička zůstane studená, karavan teplý - co víc si přát?
Pokud je silnice jako roztřesená a nárazový senzor se spustí bez důvodu, resetujte jej pomocí žlutého resetovacího tlačítka. 

MĚŘENÍ PLYNU
LevelControl se instaluje na spodek jakékoliv plynové lahve (s příslušným adaptérem se dá umístit i na hliníkové) a pomocí bluetooth posílá přes Truma jednotku iNet informace o stavu plynu v lahvi až do Vašeho smart zařízení. Přesnost, spolehlivost a komfort, to jsou slova, která toto pokročilé zařízení dokonale vystihují a tím je mezi ukazateli stavu plynových lahví nejlepším řešením, jaké můžete zvolit. 

VENKOVNÍ PŘÍPOJKA PLYNU

Vychutnat si během vlahého letního večera grilované maso či zeleninu při posezení před karavanem či obytným autem, to je to, co každý milovník letního cestování ocení.

Maximální pohodlí použití grilu před karavanem je možno zajistit venkovní rychlospojkovou plynovou přípojkou.

S VÝBĚREM PLYNOVÉHO PŘÍSLUŠENSTVÍ VÁM RÁDI POMŮŽEME.


CHLAZENÍ

Klimatiazce do karavanu je vhodná zejména pro cestování do států jižní Evropy kdy teplota v létě dosahuje i 40 stupňů Celsia, v karavanu pak teplota šplhá k 50 stupňům Celsia. Pobyt v obytném přívěsu či obytném vozu je při těchto teplotách téměř nemožný a klimatizace se rychle stává takřka nutností.   

Většina klimatizací je určená pro provoz na 220 V. Kvalitní klimatizace nejenom ochlazují vzduch, ale zvyšují i jeho vlhkost a tím i kvalitu ovzduší v karavanu nebo obytném automobilu.  

Klimatizace karavanů se dělí především podle způsobu umístění klimatizační jednotky a to buď na střešní (modely Kronings Nordic, Dometic FreshJet, FreshLight a Truma Aventa) nebo vestavné např. pod sedadlo (modely Truma Saphir či Dometic FreshWell). Samostatnou kategorií jsou rovněž přenosné klimatizace, které jsou vhodné spíše do malých prostor. Dále může klimatizace obsahovat topné těleso, díky němůž nejen chladí, ale i topí. Správný výběr klimatizace do karavanu je závislý na velikosti karavanu či jiného chlazeného prostoru tak, aby klimatizace zvládla daný prostor dostatečně ochladit.

S VÝBĚREM KLIMATIZACE VÁM RÁDI POMŮŽEME.

CHCETE SERVIS, CENOVOU NABÍDKU OPRAVY, MONTÁŽE NEBO NÁHRADNÍHO DÍLU?

Jednoduše použijte náš kontaktní formulář a my se Vám co nejdříve ozveme. Samozřejmě nás můžete kontaktovat také telefonicky nebo e-mailem!


KONTAKTNÍ FORMULÁŘ SERVIS


KONTAKT

TELEFON

SERVIS
+ 420 724 274 698

ZÁRUČNÍ OPRAVY
+ 420 608 120 170

TECHNOLOGICKÁ ŘEŠENÍ
+ 420 602 543 165

E-MAIL

 • servis(zavinac)karavancm.cz

PROVOZNÍ DOBA SERVIS

 • Po: 8:00 - 17:00
 • Út: 8:00 - 17:00
 • St: 8:00 - 17:00
 • Čt: 8:00 - 17:00
 • Pá: 8:00 - 17:00

FOTOGALERIE - UKÁZKY NAŠÍ PRÁCE

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu