SPOLUPRÁCE AL-KO S KARAVANY FENDT

ZNAMENÁ KVALITU A DLOUHOU ŽIVOTNOST

Fendt Caravan je stálicí ve světě kempování a – stejně jako technologie vozidel AL-KO – znamená kvalitu a dlouhou životnost. Je to právě tato prémiová pohledávka, která naše dvě společnosti spojuje. Proto je spolupráce mezi Fendt a AL-KO cenná a obohacující – a trvá již od začátku 90. let.

PEVNÝ PODVOZEK PRO DLOUHODOBÝ JÍZDNÍ KOMFORT

Mnohé z toho, čeho Fendt-Caravan a AL-KO spolu s dceřinými společnostmi dosáhnou, není pro vás jako majitele karavanu na první pohled vidět – je to však nezbytné pro vaše pohodlí a bezpečnost na cestách. Proto vás dnes vezmeme do zákulisí karavanové techniky a ukážeme vám, jak rozmanité je partnerství mezi Fendt-Caravan a AL-KO – abyste mohli na své dovolené v kempu cestovat bezpečně a pohodlně!

100 procent karavanů Fendt je postaveno na podvozku AL-KO . Celkově je více než 70 procent všech karavanů v Evropě založeno na podvozku od nás. Ale kromě podvozku nabízíme v AL-KO širokou škálu produktů, z nichž podstatná část je nedílnou součástí Fendt-Caravan: od spojky proti protáčení přes zámky oje až po nejmodernější elektroniku.

Fendt-Caravan znamená vysoce kvalitní karavany, které nabízejí maximální funkčnost a kvalitu. Během několika posledních desetiletí se společnost vyvinula v jednu z předních evropských značek pro prémiová vozidla pro volný čas. Od malého, obratného kompletního karavanu pro dvě osoby až po špičkově vybavený luxusní dvounápravový vůz: karavany Fendt dělají z kempování pohodlný zážitek!

PRODUKTY PRO VĚTŠÍ BEZPEČNOST PŘI JÍZDĚ

Bezpečnost je naší nejvyšší prioritou. Proto v AL-KO nabízíme ucelenou řadu systémů, které pomohou dostat vás a váš karavan bezpečně do cíle. Patří mezi ně protiprokluzový systém ATC, nájezdové zařízení se stabilizační spojkou AKS a návěsová ramenová náprava.

PROTISKLUZOVÝ SYSTÉM ATC

Více bezpečnosti při předjíždění díky protiskluzovému systému. © AL-KO
Více bezpečnosti při předjíždění díky protiskluzovému systému. © AL-KO

Reaguje spolehlivě, než se rolování stane problémem

AL -KO Trailer Control (ATC) je v současné době volitelná výbava karavanů Fendt a zajišťuje větší bezpečnost při jízdě karavanem. Ať už během úhybných manévrů, předjíždění nebo poryvů větru: karavany mají velkou oblast útoku a mají tendenci reagovat na tyto nárazy citlivěji než auto. Výsledek: nebezpečí smyku. ATC detekuje a koriguje hrozící smyk dříve, než se pro vás stane problémem.

Jak to funguje? ATC je namontováno na zadní nápravě a je napěchováno nejrůznějšími technologiemi včetně senzorů. Ty detekují, kdy se přívěs nebezpečně houpe. V tomto případě se aktivuje ATC a aktivuje brzdy přívěsu prostřednictvím bowdenů. Krátkým zabržděním přívěsu se přívěs natáhne a opět táhne rovně. Tím se sníží příčné zrychlení a jízdní situace se okamžitě uklidní.

DOBĚHOVÉ ZAŘÍZENÍ SE STABILIZAČNÍ SPOJKOU AKS

Dokonale se hodí k anti-sway systému

Tento bezpečnostní prvek od AL-KO má několik názvů, ale bez ohledu na to, zda se jedná o protiprokluzovou spojku , stabilizační spojku nebo bezpečnostní spojku - AKS zajišťuje bezpečnou, tichou a uvolněnou jízdu. Zejména při nárazech, jako jsou nerovnosti na vozovce, boční vítr nebo vyjíždění z návěsu kamionu, zdržuje a omezuje případné valivé pohyby přívěsu.

Protiprokluzová spojka se montuje na oj vašeho karavanu místo konvenční kulové spojky. Na kulové hlavě jsou třecí obložení, která se napínají pružinou a tlumí tak vzniklé pohyby. Společně s AL-KO ATC můžete s karavanem cestovat bezpečněji a pohodlněji. AKS je nyní součástí standardní výbavy karavanů Fendt a řady dalších výrobců.

Antirolovací spojka je namontována na oji karavanu místo klasické kulové spojky. © AL-KO
Antirolovací spojka je namontována na oji karavanu místo klasické kulové spojky. © AL-KO

AL-KO NÁVĚSOVÁ RAMENOVÁ NÁPRAVA

Šikmá náprava nabízí větší bezpečnost při zatáčení, předjíždění a bočním větru. © AL-KO
Šikmá náprava nabízí větší bezpečnost při zatáčení, předjíždění a bočním větru. © AL-KO

Působí proti odstředivé síle

Skutečná přidaná hodnota, a tedy standardní výbava pro téměř všechny evropské výrobce karavanů: návěsná ramenová náprava je, jak název napovídá, mírně zkosená, takže vnitřní kolo vašeho karavanu již nemá tendenci se tak rychle "odlepovat" při zatáčení a rolování. Kvůli nakloněné ose je v tomto místě odstředivá síla poněkud deaktivována a nabízí tak maximální bezpečnost:

  • Zatáčení
  • Valivé pohyby
  • Operace předjíždění
  • Kříž a most větry

SAMONASTAVITELNÁ BUBNOVÁ BRZDA AL-KO Automatic Adjustment (AAA)

Pro bezpečné a účinné brzdění

Brzdy vykonávají životně důležitou práci a automaticky dochází k opotřebení nebo sedání. Aby byla zajištěna konzistentní brzdná dráha a spolehlivá brzdná dráha na vašich cestách, je třeba brzdy pravidelně seřizovat.

Samonastavitelná bubnová brzda AAA se aktivuje vždy, když se vůle mezi brzdovými čelistmi a bubnem příliš zvětší v důsledku opotřebení. Pokud se poté použije silná provozní brzda, vůle se opět automaticky sníží. Předpokladem je samozřejmě základní nastavení brzdy a dodržování intervalů údržby s potřebnou péčí v odborné dílně .

Protože je tento systém stejně pohodlný jako důležitý, je nyní standardním vybavením Fendt-Caravan, ale lze jej také dodatečně namontovat na starší nebo jiné modely – bez nového předvádění TÜV. AAA nenahrazuje pravidelnou údržbu karavanu včetně testování brzd v rámci servisních intervalů.

Samonastavitelná bubnová brzda AAA je nyní standardní výbavou karavanů Fendt. © AL-KO
Samonastavitelná bubnová brzda AAA je nyní standardní výbavou karavanů Fendt. © AL-KO

OCHRANA PROTI KRÁDEŽI PŘI CESTOVÁNÍ: BEZPEČNOSTNÍ KOMPAKTNÍ ZÁMEK OJE

Stříbrný zámek oje Safety Compact poskytuje účinnou ochranu proti případné krádeži. © AL-KO
Stříbrný zámek oje Safety Compact poskytuje účinnou ochranu proti případné krádeži. © AL-KO

Účinné proti zlodějům

Tato hodnotná speciální výbava zajišťuje větší bezpečnost při cestování a tím pohodovou dovolenou pro vás i vaše spolucestující. Bezpečnostní zámek oje od AL-KO je k dispozici ve dvou verzích: Verze Compact ve stříbrné barvě slouží základní třídě a chrání váš karavan před krádeží. Prémiová verze v černé barvě od AL-KO má o něco silnější stěnu a technicky složitější zámek.

Oba produkty lze nainstalovat v několika krocích a jsou jednoduchým a účinným způsobem, jak zabránit nebo alespoň ztížit krádež vašeho karavanu. Díky zámku oje nelze karavan připojit k tažnému zařízení třetí strany.

Volitelná bezpečnostní koule poskytuje ještě větší ochranu tím, že uzavře kulovou spojku a zabrání tak neoprávněným osobám zastrčit hák do spojky a tím karavan oddálit.

Další plus: zámek oje může zůstat nainstalovaný během jízdy.

POHODLÍ NA CESTÁCH I V KEMPU

AL-KO přesvědčí řadou vysoce kvalitních systémů a produktů, a to nejen pokud jde o bezpečnost. Pohodlí našich zákazníků je pro nás také velmi důležité. S lehkým podvozkem, opěrnými koly s indikátory zatížení, stabilními podpěrami a moderní elektronikou podporujeme váš pocit pohody v kempu.

PLNĚ POZINKOVANÉ LEHKÉ SYSTÉMOVÉ ŠASI

Možné větší užitečné zatížení

AL-KO a Fendt-Caravan se zaměřují na nízkou hmotnost s velkým komfortem. A to s sebou nese mnoho výhod: Na jedné straně pro karavany Fendt, které nemusí při stavbě karavanu se systémovým odlehčeným podvozkem šetřit každý gram.

A pro vás jako kupce karavanu, protože si toho nakonec můžete zabalit víc a nemusíte přemýšlet, jestli se vejde každá maličkost. Nižší hmotnost v konečném důsledku znamená i nižší spotřebu paliva – a z toho má radost i životní prostředí. Plně pozinkované znamená, že podvozek je pokryt ochranným, dlouhotrvajícím ochranným nátěrem, který také působí proti tvorbě rzi.

Díky lehkému podvozku unesete více nákladu při cestování. © AL-KO
Díky lehkému podvozku unesete více nákladu při cestování. © AL-KO

OTOČNÉ KOLO S INDIKÁTOREM ZATÍŽENÍ

Otočné kolo AL-KO Plus s indikátorem zatížení zajišťuje uvolněnější balení. © AL-KO
Otočné kolo AL-KO Plus s indikátorem zatížení zajišťuje uvolněnější balení. © AL-KO

Pohodlná pomůcka pro nakládání

Cenný pomocník při nakládání karavanu: Otočné kolo AL-KO Plus ukazuje vertikální zatížení, jakmile karavan sbalíte. Pro rekreanty v karavanech je to vždy citlivá záležitost, protože pokud to není správné, může to být na silnici nebezpečné.

Než ale opěrné kolo s indikátorem zatížení udělá to, co má, musíte provést několik nastavení a měření, aby bylo škálování individuálně přizpůsobeno vašemu karavanu. Jednotlivé kroky najdete dobře vysvětlené a přehledně uspořádané v návodu k obsluze. Případně jsou vám k dispozici naši servisní pracovníci, kteří vám pomohou v jednom z našich zákaznických center.

POZINKOVANÁ STABILNÍ FORMA PODPORUJE BIG FOOT

Stabilní stojan na všech površích

Pozinkované podpěry Stabilform jsou standardní výbavou všech řad karavanů Fendt, verze Big Foot je standardně instalována v prémiové řadě, ale lze ji objednat jako volitelnou možnost pro všechny karavany.

Půdorys 200 x 180 milimetrů se doporučuje zejména v případě, že si ceníte ještě pevnějšího stojanu - bez ohledu na povrch. Big Foots zvládají všechny povrchy, od písku přes obzvláště měkký a bahnitý terén až po sníh. Uklouznutí nebo potopení jsou minulostí. Big Foots lze dodatečně namontovat na karavany s podvozkem AL-KO a Stabilform nebo prémiovými podpěrami.

Stabilní postavení na všech podlažích – Big Foots to umožňují. © AL-KO
Stabilní postavení na všech podlažích – Big Foots to umožňují. © AL-KO

MODERNÍ ELEKTRONIKA PRO VAŠE POHODLÍ PŘI CESTOVÁNÍ

Instalováno standardně a z velké části od AL-KO: moderní elektronika v karavanech jsou často černé skříňky, kterých si jako uživatel nemusíte ani všimnout. Důležité je pouze to, že svou práci dělají v pozadí – totiž pro vaši bezpečnost a pohodlí na vaší dovolené v kempu. Karavany Fendt vozí řadu elektroniky od AL-KO.

Rozvodná skříň pro centrální rozvod světla je jednou z černých skříněk ve vašem karavanu Fendt. Je zodpovědný za nasměrování energie do příslušných světelných zdrojů, aby se po stisknutí spínače rozsvítilo požadované světlo. Monitorovací modul pro podlahové vytápění v karavanech Fendt navíc pochází od společnosti AL-KO: Tato součást je bezpečnostní modul a zodpovídá za sledování odporu pro proud, který teče k provozu podlahového vytápění.

Měnič napětí , často také označovaný jako měnič, má také důležitou funkci: Majitelé karavanů se stále častěji rozhodují pro instalaci 12voltové baterie, například pro provoz stěhováku nebo pro větší soběstačnost při cestování. Abyste zajistili, že proud, který potřebujete k provozu příslušného zařízení, vždy teče, převádí střídač 12V napětí na 230V a naopak - v závislosti na tom, zda jste ukotveni na pevnině nebo je zajištěno napájení z baterie .

Každý karavan Fendt má čidlo vnitřní a venkovní teploty na displeji ovládacího panelu nad vstupními dveřmi. Dodáváme také veškeré vypínače a stmívače světel zabudované do karavanů Fendt a také speciální kabelové adaptéry pro připojení a tím i funkci některých komponentů, jako je například sonda pitné vody. Elektronické součástky od AL-KO: Nepostradatelné, aby vše ve vašem karavanu později perfektně fungovalo, i když to – jak tomu často bývá – není vidět.


NA CESTĚ SPOLEČNĚ JMÉNEM NAŠICH ZÁKAZNÍKŮ

Jak vidíte, ve Fendt Caravan je spousta AL-KO. Není to náhoda a je to výsledek desetiletí spolupráce, společného vývoje a testování produktů, které jsou součástí každodenní činnosti obou společností.

"Během desetiletí spolupráce se spolupráce s AL-KO stává stále intenzivnější a tím i produktivnější, protože se známe, vážíme si jeden druhého a spolupracujeme efektivně. Velkým plusem je samozřejmě také blízkost našich dvou společností, ale především prémiový nárok v oblasti karavanové techniky, ke kterému se AL-KO i my zavázali," říká Thomas Kamm, marketingový manažer společnosti Fendt-Caravan.

Jörn von Ahlen, vedoucí marketingu a produktového managementu společnosti AL-KO Fahrzeugtechnik, dodává: "Know-how, které oba partneři nashromáždili po mnoho desetiletí v kempingovém průmyslu a při kontaktu se zákazníky, lze při společné práci skvěle kombinovat. . Konečným výsledkem jsou vysoce kvalitní produkty, které jsou přesně šité na míru potřebám táborníků."

Zdroj článku: https://www.alko-tech.com/de_de/Newsroom/Blog/Wie-viel-AL-KO-steckt-in-Fendt-Caravans_bba_5378?fbclid=IwAR0gxNtj8XUqu4fk0iDBytlIj0TuEvm2TC9ko8j4UHZ2RtUrrda5NKXA_G0_aem_AU4Gl8SpERjBtkS-lNTidAjhIuMCtEzsP3B_wk6bZ6iftDBsi4jsualKVy7TMKXVeMEJLzwVW8oznjuQkotoi2gP

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu