PAŘÍŽ KARAVANEM FENDT

S KARAVANEM SE VRACÍME S VELKOU DÁVKOU ZVĚDAVOSTI

City camping je kemp na území města. Je to tedy skvělý způsob, jak spojit výhody městského života s outdoorovým dobrodružstvím kempování. Na jedné straně nabízí cestovatelům rozmanitost a kulturu města a zároveň se nemusí vzdát svobody a relaxace kempingového života.

VRACÍME SE

Většina cestovatelů si Paříž spojuje s řekou, Eiffelovou věží, Louvrem, Montmartrem, umělci, zejména malíři, a minimálně od filmu i stinným zákoutím kolem Moulin Rouge. Kdo strávil ve městě trochu déle, spojuje také chaotické dopravní podmínky kolem Vítězného oblouku, něco podobného na Champs Elysées a laissez-faire přístup mezi lidmi.

Paříž jsme naposledy navštívili asi před třiceti lety, také s karavanem, ve stejném kempu a vracíme se s velkou dávkou zvědavosti, jak se město a jeho lidé změnili.

PŘÍPRAVA NA CESTU

Jsme odkázáni na omezené, nepřesuvné časové okno a vzhledem k rozměrům karavanu potřebujeme i větší parkovací místo. Zkušenosti ukazují, že se doporučuje rezervovat včas.

Předem se také dozvídáme zvláštnosti hlavních památek, jako je Eiffelova věž a Vítězný oblouk, které rády prodávají své vstupenky online předem.

To znamená vybrat si několik z mnoha památek navrhovaných na internetu, jednu nebo dvě v daný den, které by se pak měly konkrétně navštívit.

KEMPOVÁNÍ

V okolí Paříže je na internetu zobrazeno několik kempů, ale tyto - pokud vůbec mají kempy pro karavany - jsou ve vzdálenosti, která by pravděpodobně zabrala příliš mnoho času na návštěvu města.

Takže jako dříve zůstal jen jeden kemp: "Camping de Paris" se rozprostírá mezi břehem Seiny na jedné straně a Bois de Boulogne na straně druhé. Náměstí se starými stromy, které zajišťuje chládek i při teplotách nad 30°, a velké zelené plíce města Bois de Boulogne zajišťují klid, který jinak známe jen z míst uprostřed přírody a daleko od osad.

Hřiště jsou rovná a dobře rozvržená, takže vyrovnání karavanu je hračka. Infrastruktura je příkladná: téměř každé parkovací místo má vlastní přívod elektřiny a pitné vody. Šedou vodu lze také zlikvidovat na místě. Chemickou toaletu lze snadno vyprázdnit a vyčistit na jednom z četných sběrných míst pro obytná auta.

Stav sociálního zařízení lze jen stručně shrnout: bezchybný. Čistá, moderní a vždy dostatečně teplá voda (pro ty, kteří ji nemají rádi tak rustikální).

Pro ty, kteří neradi vaří, je k dispozici restaurace s přehledným jídelním lístkem s nabídkou občerstvení, salátů a pizzy.

Hned vedle, ve stejné budově, je obchod, kde jsme si koupili croissanty a bagety a stejně jako restaurace má rozumné ceny.

Na recepci jsou přátelští mladí zaměstnanci, kteří mluví francouzsky, ale i anglicky nebo španělsky. Neexistují tedy žádné jazykové bariéry.

Památky v Paříži jsou tak četné jako vždy. Stačí na mnoho dovolených, pokud je chcete všechny navštívit.

Ze široké škály možností jsme vybrali jen několik, abychom našli savoir de vivre, na který jsme si vzpomněli.

JÍZDA DO PAŘÍŽE

Z Camping de Paris se do města dostanete v zásadě třemi způsoby:

Na kole (nebo jiném dvoukolovém vozidle):

Tato varianta je jen pro odvážné, protože v tomto městě jezdíte všude, kde je místo. To platí pro všechny účastníky silničního provozu. Jsou tu i určené cyklostezky, ale brázdí se tam i elektrokoloběžky a další dvoukolky.

S veřejnou dopravou:

Před kempem je zastávka, odkud každých ½ hodiny odjíždí kyvadlový autobus. Cílem je Port Maillot, kde můžete přestoupit na metro. Systém metra je snadno pochopitelný (i pro neznalé cizince) a cena je zcela přijatelná.

Vlastní vozidlo je třetí možností,

které jsme používali vždy, s výjimkou jedné testovací jízdy Metro . Časová náročnost cesty z kempu do našich destinací byla stejná jako u MHD (zácpy v autobuse, čekací doba při přestupu na metro, chůze na nebo z další stanice metra). Najít parkovací místa také není problém, v garážích i na okraji silnice je na výběr dostatek míst - i když účtované ceny nejsou zanedbatelné.

Arc de Triomphe

Vítězný oblouk byl po dobu 30 let v letech 1806 až 1836 nejen historickým, ale i politickým staveništěm.

V prosinci 1852 se Louis Napoléon Bonaparte (Napoleon III.) nechal prohlásit císařem. Baron Haussmann navrhl, aby bylo náměstí přebudováno, aby se zlepšila atraktivita hlavního města.

Dnes stavba stojí na jednom konci Champs-Élysées v řadě, která začíná u obelisku na Place de la Concorde a končí na druhém konci v Nanterre s Velkým obloukem de la Défense .

Tuto přesnou linii můžete vidět a obdivovat během návštěvy Vítězného oblouku... a jako vedlejší efekt získáte také nádherný výhled na Champs -Élysées , přes střechy a mnoho zelených oblastí města a vůbec. památky, které již byly navštíveny nebo jsou stále na seznamu přání. Když se otočíte a podíváte se na západ, uvidíte výškové budovy La Défense třpytící se ve slunečním světle .

La Defense

Paris La Défense se rozkládá na čtyřech obcích : Courbevoie, Puteaux, Nanterre a La Garenne-Colombes . Čtvrť La Défense se nachází v prodloužení Arc de Triomphe a Champs-Élysées .

Arc de Triomphe je vidět z Esplanade. Je to historická cesta Paříže, neboli Voie Royale . Prochází západem Paříže od Louvru do části departementu Hauts-de-Seine .

Pokud by byl průběh Voie Royale zakreslen na mapě, začínal by od jezdecké sochy Ludvíka XIV. na Napoleonském dvoře v Louvru, Tuileries Garden, Place de la Concorde , Avenue des Champs-Élysées , Arc . de Triomphe a Avenue de procházky podél la Grande Armée a pak končí přes Neuilly-sur-Seine v La Défense .

Toto je pracoviště pro tisíce lidí , kteří se každý den vydávají za svou prací v jedné z četných věží nebo v Arche de La Défense a procházejí se po promenádě .

"Opravdová" návštěva obchodní čtvrti zabere více než jeden den, počínaje přístupem na střechu Grande Arche, která je vysoká 110 metrů a nabízí panoramatický výhled na ulice Paříže.

Když se blíží čas oběda, můžete navštívit jednu z mnoha restaurací na vaší trase, nebo pro ty, kteří chtějí mít rychlý oběd pod širým nebem, je tu jeden ze slavných food trucků umístěný u Grande Arche, na Place de la Défense , lze nalézt v Bassin de Takis a Cours Valmy .

Osvěženi, zbývá jen výloha přes nákupní centrum Westfield Les 4 Temps , kde najdete módu, elektroniku, multimédia, interiérový design a mnoho dalšího.

Vznik této obchodní čtvrti, která opravdu stojí za vidění, je vnímán jako unikátní urbanistický developerský projekt. Geometrie budov a symetrie linií jsou prostě fascinující. Je to skutečná architektonická lahůdka, která překvapí oko, ozdoba odlesků, barev a tvarů. Zachycení všeho, kde atmosféra a světlo tančí přes den a poskytují jedinečnou podívanou, zabere vlastně celý den – od východu do západu slunce.

Architekti, urbanisté a zahradní designéři proměnili tuto oblast v místo, kde se stavební materiály budov, zelené zahrady, nádvoří, promenády, fontány a umělecká díla snoubí s budovami a tisíci lidí, kteří procházejí. zde každý den poskytují příjemné, klidné a dynamické místo k životu, kde se můžete procházet bez aut a hluku.

Všechny silnice vedou do La Défense , protože dopravní spojení je velmi dobré: vlak, metro, autobus, silniční síť a pěší doprava jsou vzájemně funkčně sladěny. Je zde dostatek parkovacích míst pro auta a možností dobíjení elektromobilů. Jízdní kola a další koloběžky mají vlastní dopravní a parkovací plochy. Jen ta staveniště, která se stále nacházejí všude a kvůli nimž je navigační systém v autě zastaralý, činí trasu pro neznalé oblasti poněkud záludnou.

Centre Pompidou

V rámci příprav na náš "pouze" týdenní výlet do Paříže jsme se museli rozhodnout mezi návštěvou Louvru nebo Centre Pompidou . Vybrali jsme si to druhé, protože se nám líbil koncept neustále se měnících výstav a moderní a současné umění je pro nás víc než staří mistři v Louvru .

Jak se tam dostanu?

Vlastně docela jednoduché. Linka metra M staví na stanici Rambuteu a parkovací garáž je na Rue Beaubourg. Z obou míst je to dalších pět minut chůze.

Montmartre

Montmartre přitahuje svými výhledy, vinicemi a skrytými zákoutími malíře a další umělce již od 19. století. Montmartre, korunovaný bazilikou Sacré-Cœur, je nejstrmější čtvrtí města a jeho křivolaké uličky s křivolakými, břečťanem porostlými budovami a dlažebními kostkami mají pohádkové kouzlo.

Rustikálnější čtvrti Pigalle a Canal St-Martin byly a jsou ohniskem kreativity a nabízejí spoustu moderních adres pro pití, jídlo a nakupování .

Sacré Coeur

Stavba Sacré-Cœur začala v roce 1875 po francouzsko-pruské válce a zmatcích v Pařížské komuně a byla považována za symbol tehdejšího boje mezi konzervativními katolickými autoritami a sekulárními, republikánskými silami.

Nakonec byl slavnostně otevřen v roce 1919 a stojí v kontrastu ke svobodnému a tolerantnímu životnímu stylu, který ho obklopoval. Pohled na Paříž z jejího nádvoří je úchvatný. Komu se nechce do prudkého kopce šplhat pěšky, může se s běžným lístkem na metro vyvézt lanovkou na horní stanici u paty baziliky.

Návštěva Sacré-Cœur je skutečným zážitkem, od více či méně talentovaných hudebníků na schodech až po lidi piknikující v parku na svahu.

Dejte si však pozor na kapsáře, kteří mohou být v davu.

Tour Eiffel

Existuje několik způsobů, jak zažít Eiffelovu věž, od jednodenního výletu přes večerní výstup za blikajících světel až po jídlo v jedné z jejích restaurací. A i když Eiffelovu věž ročně navštíví kolem sedmi milionů lidí, jen málokdo bude popírat, že každá návštěva je jedinečná – a něco, co při návštěvě Paříže prostě musíte zažít.

Ze tří pater Eiffelovy věže nabízí nejvíce prostoru první (57 m). Ve skleněném pavilonu Ferrié se nachází malá kavárna a obchod se suvenýry, zatímco vnější okruh zahrnuje objevnou stezku, kde se návštěvníci mohou dozvědět více o důmyslném designu věže. A v Madame Brasserie si můžete vychutnat francouzskou kuchyni ve vznešených výškách.

Výhled z 2. patra (115 m) je podle mého názoru nejlepší: vysoký, ale přesto dostatečně blízko, abyste viděli detaily města. Panoramatické mapy ukazují místa v Paříži i mimo ni, kterým směrem se díváte.

Výhled z nejvyššího patra chráněného proti větru (276 m) je za jasných dní daleko. Svůj výstup můžete oslavit sklenkou v šampaňském baru.

Dobré místo pro zachycení Eiffelovy věže v celé její velikosti na fotografii, která ji neukazuje "zdola", je na druhé straně Seiny, v Jardins du Trocadéro .

Zdroj: https://blog.fendt-caravan.com/stadtcamping-in-paris/

jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu